Preliminarii Euro 2016. Meci modest în Ungaria, rezultat util pentru calificare

Minutul 90+3 – Final. „Tricolorii” remizează la Budapesta cu Ungaria, 0-0, și rămân favoriți în lupta pentru calificarea la Campionatul European din Franța.

Minutul 90 – Schimbare în formația României. Maxim îl înlocuiește pe Torje.

Minutul 88 – Schimbare în echipa Ungariei. Iese Stieber, intră Priskin.

Minutul 85 – Keșeru trage peste poartă din marginea careului.

Minutul 79 – Kiraly scoate excelent șutul bun al lui Torje.

Minutul 78 – Schimbare în Naționala României. Budescu îl înlocuiește pe Sânmărtean.

Minutul 73 – Insulele Feroe – Irlanda de Nord 1-3.

Minutul 72 – Chipciu este avertizat.

Minutul 70 – Schimbare în echipa Ungariei. Iese Nikolics, intră Nemeth.

Minutul 69 – Keșeru trimite peste dintr-o lovitură liberă de la 17 metri.

Minutul 69 – Schimbare în echipa României. Chipciu îl înlocuiește pe Ad. Popa.

Minutul 67 – Leandro vede cartonașul galben.

Minutul 62 – Szalai și Keșeru sunt avertizați.

Minutul 60 – Fiola îl blochează excelent pe Keșeru, care ar fi scăpat singur cu Kiraly.

Minutul 51 – Tătărușanu reține mingea șutată de la 18 metri de Stieber.

Minutul 51 – Guzmics reia cu capul alături din 6 metri, după o centrare a lui Dzsudzsak.

Minutul 50 – Chiricheș este avertizat.

Minutul 48 – Tozser vede cartonașul galben.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 37 – Insulele Feroe – Irlanda de Nord 1-1.

Minutul 36 – Szalai șutează bine de pe la 25 de metri, Tărărușanu reușeste să respingă în corner.

Minutul 31 – Nikolics șutează din unghi, dar nu prinde spațiul porții lui Tătărușanu.

Minutul 27 – Prepeliță șutează de la distanță, mingea trece departe de poarta lui Kiraly.

Minutul 24 – Schimbare în Naționala Ungariei. Iese Juhasz, intră Guzmics.

Minutul 22 – Keșeru șutează din marginea careului, Kiraly reține.

Minutul 21 – Ad. Popa este avertizat.

Minutul 16 – Stieber centrează de pe partea dreaptă, Nikolics nu poate relua cu capul.

Minutul 11 – Insulele Feroe – Irlanda de Nord 0-1.

Minutul 5 – Dzsudzsak trimite și el alături de poartă dintr-o lovitură liberă.

Minutul 2 – Keșeru șutează puțin peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri.

Naționala României joacă de la ora 21.45 meciul care îi poate asigura în mare măsură calificarea la Campionatul European din 2016.
De la ora 21.45, „tricolorii” se duelează, la Budapesta, pe „Groupama Arena”, cu Ungaria.

Echipele de start:

Ungaria: Kiraly – Fiola, R. Juhasz, Kadar, Leandro – Stieber, Elek, Tozser, Dzsudzsak – Szalai, Nikolics.

România: Tătăruşanu – Papp, Chiricheş, Grigore, Raţ – Prepeliţă, Hoban – Popa, Sănmărtean, Torje – Keşeru.