Nu a fost seara lor. Din nou egalitate în seria Corona Braşov – ACSH Gheorgheni

Nu a fost seara lor. Meciul 4 al seriei Corona Braşov – ACSH Gheorgheni a fost câştigat de harghiteni, scor 4-1.

A fost meciul trupei din Gheorgheni, care a reuşit s-a restabilească egalitatea în serie, 2-2.

Nu a fost seara lor. Vincze a deschis scorul în minutul 14, însă Zagidullin a egalat, 1-1, cu un gol în superioritate, în minutul 26. Până la a doua pauză, gazdele au mai marcat însă de două ori, prin Vincze şi Dalhuisen, iar Orban a stabilit scorul final, 4-1, în minutul 47.

De acum, încep lucrurile serioase şi orice pas greşit poate fi decisiv. Seria s-a transformat într-una care se decide în sistemul cel mai bun din trei mecuri. Jocul 5 va avea loc vineri, la Patinoarul Olimpic, iar meciul 6 se va disputa duminică, la Gheorgheni.