Micile gimnaste din BRAȘOV, rezultate remarcabile la Campionatele Naționale!!!

La finele săptămânii trecute, Ploieștiul a găzduit Campionatele Naționale de gimnastică ritmică pentru copii.

La categoria „Mica gimnastă” (6 ani), Anastasia Lipianu de la CSU Brașov a ocupat locul 3 la exercițiu fără obiect, iar coechipiera sa, Alla Terzi, a fost a 6-a. Ambele sportive, care practică gimnastica ritmică de numai 6 luni, sunt calificate la Cupa României, concurs ce va avea loc în luna noiembrie la București.

Felicia Moldovan (CSU Brașov – 8 ani) s-a situat pe locul 7 la individual compus, din 23 de performere.

În proba de ansambluri, CSU Brașov (în componența Anastasia Lipianu, Alla Terzi, Felicia Moldovan, Valeria Moldovan, Lea-Nora Tescașiu, Rebeca Iancu, Ilinca Buzea) a încheiat pe locul 4, din 14 echipe, calificându-se, de asemenea, la Cupa României.

Micile gimnaste de la CSU Brașov sunt antrenate de Alina Stratulat și Roxana Tincea.