Manchester City a câștigat Cupa Ligii Angliei

Finala Cupei Ligii Angliei, disputată în această seară pe „Wembley”, a fost decisă în urma loviturilor de departajare. Față în față au fost Liverpool și Manchester City, la finalul timpului regulamentar scorul fiind 1-1. Fernandinho a modificat tabela în minutul 49, „cormoranii” egalând târziu, în minutul 83, prin Coutinho.

În prelungiri nu s-a marcat, City câștigând după penalty-uri cu 3-1. Doar Can a reușit să marcheze pentru Liverpool, Lucas, Coutinho și Lallana fiind blocați de Caballero. De partea cealaltă, pentru „cetățeni” au punctat Navas, Aguero și Yaya Toure, singura ratare fiind a lui Fernandinho.