Lui Radu Voina i-a trecut glonțul demiterii pe la ureche

Oltchim își află astăzi adversarele din grupa principală a Ligii Campionilor
Oltchim Rm. Vâlcea a pierdut ultimul duel al grupei C din Liga Campionilor la handbal feminin, la Györ, cu 22-26 (8-16), dar a acces în grupele principale ale competiției de pe primul loc, grație golaverajului. Gazdele au dominat întreaga partidă, dar oaspetele, care nu și-au găsit ritmul în prima repriză, au reușit să-și îndeplinească obiectivul, acela de a nu pierde la mai mult de patru goluri.
„Sunt nemulțumit de eșec, dar fericit că am terminat seria pe primul loc. Dacă meciul s-ar fi încheiat la o diferență de 8-10 goluri, așa cum se prevedea la pauză, sigur că se impuneau măsuri asupra staff-ului tehnic. Așa, s-a dres busuiocul în ultimele minute și vom rămâne în aceeași formulă”, a declarat președintele vâlcencelor, Ioan Gavrilescu. Se știe, Radu Voina era amenințat cu demiterea, principalul vizat pentru a-l înlocui fiind ex-„rulmentistul” Herbert Müller.
Tragerea la sorți a grupelor principale din Liga Campionilor va avea loc pe 19 ianuarie, la Linz, Oltchim fiind repartizată în urna favoritelor.
(S.R.)
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.




