Liga I. Viitorul lui Hagi speră la podium

FC Viitorul s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în fața echipei Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a opta a play-off-ului Ligii I.
Hamed a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 49, iar Calcan cu o dublă (’51 și ’68) și Eric (’75) au întors rezultatul pentru echipa lui Gică Hagi. Alexi Pitu (Viitorul) a ratat un penalty în minutul 85.

Dunărea Călărași a obținut trei puncte extrem de importante în lupta pentru evitarea retrogradării, după ce a învins-o pe Dinamo București, scor 1-0, în etapa a opta a play-out-ului Ligii I. Najib Ammari a înscris golul victoriei în minutul 70. Gabriel Enache (Dunărea) și Ricardo Grigore (Dinamo) au fost eliminați în minutul 82, iar Dan Alexa a fost trimis în tribună în minutul 86.