Liga I. Viitorul lui Hagi, fără gol de 6 meciuri

Fostă campioană a fost învinsă acasă de Poli Iași, scor 0-1, și calificarea în playoff nu mai este deloc sigură pentru „Rege” și pentru elevii lui. În finalul primei reprize, gazdele au rămas în inferioritate numerică după ce Denis Drăguș a văzut două cartonașe galbene într-un interval de trei minute și a fost eliminat. Egalitatea numerică a fost restabilită în partea secundă, atunci când Semedo a fost și el eliminat pentru cumul de cartonașe. Unicul gol a fost înscris de Boris Garros, cel care a transformat un penalti acordat pentru un fault al portarului Cojocaru la Platini, în min.85. În urma acestei înfrângeri, Viitorul riscă să iasă din zona locurilor de playoff cu două etape înaintea finalului sezonului regulat.