Liga I. Victorie în ultimul minut pentru sibieni

Formaţia Hermannstadt a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I, în care a golul a fost marcat în ultimul minut de joc, transmite News.ro. În minutul 22, portarul gazdelor, Cătălin Straton, a părăsit terenul accidentat, el având probleme la braţul drept. Golul a fost marcat de Dumitriu, în minutul 90+4, cu un şut la vinclu de la 35 de metri. Echipa lui Vasile Miriuță urcă pe 8 în Liga 1 cu 18 puncte, având 4 meciuri la rând fără înfrângere, cu trei victorii bifate, în timp ce Dunărea coboară pe 10 cu 17 lungimi.