Liga I. Victorie în prelungiri la Călărași

Dunărea Călărași a câștigat partida disputată pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 2-1 în primul joc al zilei din Liga 1, în etapa cu numărul 23. Golurile au fost marcate de Guessan din penalti în minutul 26, iar zece minute mai târziu a egalat Honciu pentru gazde. Najib Ammari a decis jocul în minutul 94 cu un gol marcat de la circa 30 de metri, un voleu splendid de la distanță, jucătorul algerian marcând al doilea său gol în acest sezon pentru Dunărea. Trupa lui Dan Alexa este pe locul 12 în Liga 1, cu 21 de puncte, la mare distanță de următoarea clasată, Poli Iași, care are 28 de puncte.