Liga I. Țucudean aduce victoria la ultima fază

CFR Cluj a dat lovitura în prelungirile meciului jucat în deplasare cu Poli Iași, scor 1-0. Liderii ierarhiei Ligii 1 au înscris prin George Țucudean la ultima fază a partidei, când atacantul a scăpat pe contraatac și l-a învins pe Peralta cu un șut cu exteriorul. Clujenii s-au distanțat la șase puncte față de urmăritoarele CSU Craiova și FCSB, care au meci direct. CFR Cluj a jucat în inferioritate numerică încă din minutul 17, când Culio a fost eliminat pentru al doilea cartonaș galben. Poli Iași rămâne pe 8, cu 34 de puncte, având șanse mici pentru calificarea în play-off, urmând să termine sezonul regular în deplasare la Sibiu.