Liga I. Sepsi Sf. Gheorghe a fost umilită de ultima clasată

FC Voluntari a câștigat categoric partida cu Sepsi Sf. Gheorghe, disputată duminică seară în cadrul etapei a 22-a a Ligii 1. Gruparea ilfoveană s-a impus cu un neașteptat 4-2, obținând astfel abia cea de-a treia victorie din acest sezon. Golurile gazdelor au fost marcate de Ricardinho (min.14), Balaur (min.36), Gadze (min.62) și Tudorie (min.78). Reușitele formației considerată revelația acestui sezon le-au aparținut lui Tandia, în minutul 24, și Hamed, în minutul 90. Cu cele trei puncte obținute, Voluntari ajunge la 16 puncte, dar rămâne în continuare pe ultima poziție în clasamentul Ligii 1. De partea cealaltă, Sepsi se menține pe poziția a 4-a, cu 33 de puncte strânse în 22 de etape.