Liga I. Sepsi egalează în prelungiri

Sepsi OSK, revelația acestei ediții din Liga 1, a evitat la limită o înfrângere pe teren propriu în fața celor de la FC Voluntari, în meciul de debut al etapei a 9-a. Scorul final a fost 1-1, după ce Sepsi a marcat în minutul 90+5. Băieții lui Eugen Neagoe aveau șansa să urce măcar temporar pe primul loc, însă au avut o prestație foarte slabă. FC Voluntari a deschis scorul în minutul 28, prin Malfeury, iar Sepsi a egalat abia în minutul 90+5, prin Tandia. În urma acestui rezultat, Sepsi urcă pe locul 2, cu 15 puncte, în timp ce FC Voluntari rămâne ultima, cu 3 puncte.