Liga I. Remiză spectaculoasă la Ovidiu

FCSB și Viitorul Constanța au terminat la egalitate, sâmbătă seara, pe stadionul din Ovidiu, scor 2-2 (2-1), în etapa a 6-a din play-off-ul Ligii 1. Golurile gazdelor au fost marcate de Ionuț Vână (min.19) și Cristian Gavra (min.36). În finalul primei reprize, formația lui Nicolae Dică a redus din avantaj prin golul lui Denis Man (min.45). La pauză, Dică  i-a trimis pe teren pe Gnohere și Teixeira în locul lui Alibec și Ovidiu Popescu, iar jocul ofensiv al roș-albaștrilor s-a schimbat în bine. Pentru oaspeți a mai marcat Constantin Budescu din lovitură liberă directă (min.56), golul care a stabilit remiza. Finalul meciului a fost dominat de FCSB, dar golul victoriei nu a mai venit. După acest rezultat, FCSB rămâne pe primul loc, cu 42 de puncte, însă poate fi egalată duminică de CFR Cluj (39p), care o va întâlni pe CSM Poli Iași în deplasare. Viitorul este pe 4, cu 30 de puncte.