Liga I. Remiză in extremis la Călărași

Dunărea Călărași a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată pe teren propriu împotriva celor de la FC Voluntari, echipă aflată în mare formă de la numirea lui Cristiano Bergodi. Golul oaspeților a fost înscris în minutul 90+3, după ce gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 88. Daniel Benzar a deschis scorul pentru gazde în minutul 76, iar Igor Armaș a egalat pentru oaspeți în minutul 90+3, cu o lovitură de cap. În minutul 88, Sîrghi (Dunărea Călărași) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben. FC Voluntari nu a mai pierdut de șapte etape. Cinci victorii și două remize au înregistrat ilfovenii în ultimele șapte meciuri, parcurs care i-a ajutat să iasă din zona retrogradării.