Liga I. Remiză în Copou

Poli Iași a înregistrat doar un rezultat de egalitate în meciul disputat vineri seara, pe teren propriu, cu ultima clasată, FC Voluntari. 2-2 a fost scorul întâlnirii, după ce ilfovenii au fost chiar la câteva minute de a obține toate cele trei puncte.
Pentru gazde au înscris Flores (min.45+1) și Enoh (min.88). De partea cealaltă, ambele reușite ale Voluntariului i-au aparținut lui Alexandru Tudorie, în minutele 56 și 58, ultimul din penalti. În urma acestui rezultat, ieșenii rămân pe locul 8, cu 28 de puncte, în timp ce Voluntari continuă să ocupe ultimul loc în clasamentul Ligii 1, cu 13 puncte.