Liga I. Remiză în ceață la Giurgiu

• 18_260690.JPG
  • clasam_260691.JPG

Astra Giurgiu și FC Botosani au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al etapei cu numărul 17 din Liga 1. Partida de la malul Dunării a fost marcată de ceata, transmisiunea TV fiind afectată. Oaspeții de la Botosani au deschis scorul în minutul 55, prin Burcă, iar Astra a reușit să egaleze în minutul 74, prin Claudiu Belu. Giurgiuvenii au mai avut un gol anulat în debutul primei reprize, prin Cestor. În urma acestei victorii, Astra pierde puțin contactul cu formațiile de pe locurile de play-off, iar Botoșaniul ia o gură de oxigen în lupta pentru evitarea retrogradării.