Liga I. Poli Iași a pierdut la Brașov

Sepsi OSK a învins CSM Poli Iași, scor 2-1(1-1), într-un meci disputat pe un teren înghețat, la Brașov, în etapa a 21-a a Ligii 1. Moldovenii au marcat primul gol al meciului în minutul 24, iar egalarea a venit în finalul primei reprize, când Istvan Fulop a punctat din lovitură de la 11 metri. Victoraș Astafei a fost eroul gazdelor, printr-un gol marcat în minutul 85. După acest rezultat, CSM Poli Iași este pe locul 8, cu 27 de puncte, la șapte distanță de un loc în play-off. De partea cealaltă, Sepsi OSK este pe locul 12, cu 15 puncte acumulate în cele 21 de runde. În ultimă etapă din acest an, CSM Poli Iași va primi vizita lui Juventus București, iar Sepsi se va deplasa la Voluntari.