Liga I, play-out. Rezultatele zilei

Dinamo a câștigat derbiul play-out-ului, scor 2-0, pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaș, în etapa a 9-a din playout-ul Ligii 1. În urma acestui rezultat, echipa antrenată de Mircea Rednic s-a apropiat la un singur punct de formația sibiană. Montini a înscris în minutele 56 și 80. În minutul 86, Damien Dussaut a primit al doilea galben (primul venise cu trei minute în urmă) și a fost eliminat. Aceasta a fost prima înfrângere pentru Gaz Metan Mediaș în play-out (șapte victorii și un egal).

FC Botoșani a câștigat cu 2-0 partida disputată cu FC Voluntari, în etapa a 9-a din playout-ul Ligii 1. Golurile moldovenilor au fost marcate de Roman (min.9) și Golofca (min.45+2). FC Voluntari rămâne pe poziția a 5-a, cu 23 de puncte, și continuă să aibă emoții în lupta pentru salvarea de la evitarea retrogradării.

Sâmbătă, 15.30: FC Hermannstadt vs Concordia Chiajna
Sâmbătă, 18.00: Poli Iași vs Dunărea Călărași