Liga I. Ieșenii au bătut la Giurgiu

Formaţia CSM Politehnica Iaşi a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I, în care a jucat în inferioritate numerică din minutul 41 şi a revenit de la 0-1, informează News.ro. Golurile învingătorilor au fost marcate de Platini ’51 şi Andrei Cristea ’59 (din penalti acordat pentru un henţ în careu). Pentru gazde a înscris Valentin Gheorghe, în minutul 43. De la oaspeţi, a fost eliminat Andrei Sin în minutul 41. Astra rămâne pe locul 6, ultimul care asigură prezența în play-off. Poli Iași urcă pentru moment până pe 8, la 3 puncte în spatele adversarei de astăzi.