Liga I. Fruntașele și-au împărțit punctele

FCSB și CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, în derbiul etapei a 24-a din Liga 1, între primele două clasate. Clujenii au deschis scorul in minutul 33, prin Vinicius, după o greșeală a portarului Andrei Vlad (18 ani). Egalarea a venit în cele din urmă în minutul 76, când Budescu a transformat lovitura de la 11m, obținută după un fault asupra lui Florin Tănase. După acest rezultat, CFR Cluj are un avans de 2 puncte în fa’a celor de la FCSB, cu două etape înainte de intrarea în play-off. Etapa următoare, FCSB va disputa derbiul cu Dinamo, în timp ce CFR Cluj va primi vizita Astrei Giurgiu.