Liga I. FCSB urcă pe primul loc în clasament

FCSB s-a impus la limită în disputa cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 2-0 în prima partidă a zilei de azi, în etapa cu numărul 5 a Ligii I. Golurile partidei au fost reușite de Gnohere din penalti, în minutul 81, și de Coman din lovitura liberă directă, în minutul 84, dar asta după o prestație foarte slabă per total a elevilor lui Dică. Această victorie duce trupa roș-albastră pe primul loc în Liga 1, cu 10 puncte, două peste CFR Cluj care va evolua cu Dinamo, în Gruia.
Gnohere are 7 goluri pentru FCSB în acest start de sezon, 5 în Liga 1, fiind de departe golgheterul la zi al acestui campionat. Joi de la 21.30 va urma meciul de la Rapid Viena, din prima manșă a play-off-ului Europa League.