• 4out_265514.JPG
  • 5 out_265515.JPG
  • 5 off_265517.JPG
  • 4off_265516.JPG

FCSB a câștigat, scor 2-0, partida disputată pe Arena Națională, în etapa a patra a play-off-ului Ligii 1, împotriva celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe și s-a apropiat la trei puncte de liderul CFR Cluj. După o primă repriză în care Sepsi a avut un gol anulat (Tandia a trimis mingea în poartă din poziție de ofsaid), Gnohere a deschis scorul pentru gazde în minutul 51, dintr-un penalti obținut de Coman, care a fost agățat în careu de Viera. Florinel Coman a închis tabela după doar alte opt minute. Echipa antrenată de Teja așteaptă acum derbiul cu CFR Cluj pentru poziția de lider al campionatului.