Liga I. FCSB, lider în clasament

FCSB a câștigat cu 2-0 meciul jucat, duminică seara, cu Dunărea Călărași, în etapa a 9-a a Ligii 1. Ambele goluri ale întâlnirii disputate la Voluntari au fost marcate în prima repriză. Au înscris Dennis Man, în minutul 8, și Florin Tănase, în minutul 45, dintr-o lovitura de la 11 metri obținută de Raul Rusescu. În urma acestui succes, FCSB revine pe primul loc în clasamentul Ligii 1, cu 18 puncte. De partea cealaltă, Dunărea Călărași rămâne pe poziția a 9-a, cu 12 puncte.

Luni, 24 Septembrie, de la ora 21.00, se va disputa ultimul meci al etapei: Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaș.