Liga I. FCSB, învinsă de Concordia Chiajna

FCSB a pierdut primul meci acasă după doi ani, scor 0-1 la Voluntari în fața celor de la Concordia Chiajna, în ultima partidă a zilei. Singurul gol a venit în minutul 60, marcat de Paul Batin, care intrase pe teren de abia trei minute. În clasament, FCSB rămâne lideră, cu 21 de puncte, unul peste CFR Cluj și Gaz Metan Mediaș, în timp ce Concordia lui Dorinel urcă pe 10, cu 14 puncte, la egalitate cu Dunărea Călărași și Poli Iași. După fluierul final al lui Alexandru Tudor, câteva zeci de suporteri i-au cerut demisia antrenorului Nicolae Dică, omul care pășea trist, cu capul plecat pe gazonul de la Voluntari.