Liga I. Dorinel Munteanu debutează cu victorie pentru Chiajna

Concordia Chiajna a câștigat primul meci cu Dorinel Munteanu pe banca ilfovenilor, în a doua partidă a zilei din Liga 1, scor 2-0 în deplasarea de la FC Botosani.Golurile au fost marcate de Marc și Guessan, în minutele 32 și 45. A fost primul meci ca antrenor pentru Dorinel Munteanu în Liga 1 după o pauză de 3 ani și jumătate, iar Concordia a întrerupt o serie neagră de 3 eșecuri la rând, toate 3 cu 0-3. FC Botoșani se afundă și mai mult în subsolul clasamentului, e pe 12 cu 8 puncte, după 9 meciuri, având 6 meciuri la rând fără victorie. Fanii botoșăneni au strigat la final de partidă minute în șir „Demisia!”, antrenorul Costel Enache fiind eliminat în minutul 45 de arbitrul Rusandu, pentru proteste după golul 2 marcat de alb-verzi.