Liga I. Dinamo, umilită la Ovidiu

Viitorul a obținut o victorie categorică în etapa cu numărul 17 din Liga 1, elevii lui Hagi trecând cu scorul de 4-1 de Dinamo. Eroul partidei a fost fiul „Regelui”, Ianis, autor a două goluri (min.37 și 90). În minutul 4 căpitanul Viitorului, Denis Drăguș a deschis scorul. Dinamo a egalat rapid, italianul Mattia Montini punctând în premieră în Liga 1 după o centrare a lui Salomao(min.13). Echilibrul s-a rupt în minutul 32, atunci când Vlad Olteanu a încasat al doilea cartonaș galben și a fost trimis la vestiare. Golul trei al celor de la Viitorul a fost marcat de Achim în minutul 77. Ianis Hagi a „închis tabela” în minutul 90, pentru ca în prelungiri tot el să obțînă un penalti ce avea să fie ratat de Mâțan. Cu această victorie, Viitorul a urcat provizoriu pe locul doi în clasamentul Ligii 1, FCSB având nevoie de o victorie în duelul de duminică seară, cu Mediașul, pentru a reveni pe această poziție.