Liga I. Dinamo, start perfect în noua formulă

• 23_263115.JPG
  • clasament_263114.JPG

Dinamo a obținut o victorie clară în fața celor de la Politehnica Iași, scor 3-0, și pare să fi reînviat sub conducerea lui Mircea Rednic. „Câinii” continuă să spere într-o poziție de play-off, aflându-se în acest moment la șapte puncte distanță de locul al șaselea, ocupat de Astra Giurgiu. Cinci dintre jucătorii transferați de dinamoviști au debutat încă din primul minut al partidei și au evoluat foarte bine. Dinamoviștii au marcat încă din minutul 7, prin Montini, care avea să marcheze și în minutul 69, al șaselea gol în tricoul alb-roșu. Daniel Popa a închis tabela în minutul 90+3.