Liga I. Craiova câștigă primul meci oficial pe noul stadion

În fața a 17.000 de spectatori, CS Universitatea Craiova a învins-o pe Juventus București cu scorul de 3-1 (2-0), vineri seara, în etapa a 18-a a Ligii I, la primul meci oficial disputat pe noul stadion „Ion Oblemenco”. Primul gol a fost marcat de Ionuț Alexandru Mitriță (min.39), care a reușit dubla în prelungirile primei reprize (min.45+2), în ambele situații fiind servit de Mihai Roman II. Al treilea gol al craiovenilor a fost reușit de brazilianul Gustavo (min.63). Golul de onoare al „lanternei roșii” a fost înscris de Cătălin Țîră (min.80). Universitatea a reușit prima victorie pe teren propriu, după trei meciuri în care a înregistrat două egaluri și un eșec. Echipa se află pe locul 3, cu 36p.