Liga I. CFR Cluj urcă pe primul loc

CFR Cluj a revenit pe primul loc în clasamentul Ligii I de fotbal, după ce a învins-o pe Dinamo cu scorul de 2-0 (0-0), duminică seara, la București, în etapa a 18-a. CFR a tranșat disputa în primele zece minute ale reprizei secunde, când au marcat francezul Billel Omrani (min.49), din pasa lui Ciprian Deac, și argentinianul Juan Emanuel Culio (min.55 – penalty), după un fault comis de Maxi Oliva la Deac. Dinamo, care riscă să rateze play-off-ul, este la al doilea eșec consecutiv acasă, după 0-4 cu FC Viitorul. CFR are două victorii și un egal în ultimele trei etape, în care nu a primit gol.