Liga I. CFR Cluj, la a treia victorie cu Sepsi

CFR Cluj a câștigat meciul cu Sepsi OSK, scor 3-1, în prima etapă a play-off-ului Ligii 1. Meciul a început practic de la 1-0 pentru CFR, după ce Țucudean a marcat cel mai rapid gol al campionatului în secunda 20. Sepsi a reușit să egaleze prin Vasvar iîn minutul 48, iar CFR a trecut rapid în avantaj, după reușita lui Djokovici din minutul 57. Din minutul 70, CFR Cluj a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Culio, după ce a primit al doilea cartonaş galben. Egalitatea numerică s-a restabilit în prelungiri, când Mensah de la Sepsi a comis penalti și a fost eliminat, tot pentru cumul de cartonaşe. CFR a marcat astfel ultimul gol al meciului prin Deac (min.90+3). În urma acestui rezultat, CFR Cluj conduce în clasamentul play-off-ului, cu 30 de puncte, 5 peste FCSB și 7 peste U Craiova, care vor evolua în această etapă. Sepsi este ultima în play-off cu 19 puncte. Aceasta a fost a treia victorie pe care CFR Cluj a obtinut-o în ultimele zile în meciurile cu Sepsi.