Liga I. CFR Cluj intră în play-off cu 30 de puncte

Echipa CFR Cluj a învins, duminică, la Ploieşti, cu scorul de 2-0 (0-0), formaţia Juventus Bucureşti, într-un meci din etapa a XXVI-a a Ligii I, ultima a sezonului regulat. Primul gol a venit însă abia în minutul 64 şi i-a aparţinut lui Omrani. Două minute mai târziu, Deac a obţinut un penalty, pe care l-a transformat Alexandru Ioniţă (la primul său gol la  CFR). În urma acestui rezultat, CFR Cluj termină sezonul regulat pe primul loc al clasamentului Ligii I. Liderul a acumulat 59 de puncte, iar FCSB, ocupanta locului secund, are 52 de puncte în acest moment.