Liga I. Bănățenii smulg un egal în Bănie

CSU Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1(0-0), cu ACS Poli Timișoara, în ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1. Poli a deschis scorul total surprinzător în minutul 50, prin Enescu. Avantajul oaspeților nu a durat însă decât 7 minute, fiindcă în minutul 57, Dimitrov a marcat pentru Craiova cu un șut incredibil de la 20 de metri. După acest rezultat, CSU Craiova încheie sezonul regulat cu 51 de puncte și va avea 26 de puncte în play-off. De partea cealaltă, ACS Poli Timișoara încheie sezonul regulat cu 27 de puncte și intră în play-out cu 14 puncte.