Liga I. Astra Giurgiu urcă pe locul secund

• 10_257365.JPG
  • clasamen_257364.JPG

Astra Giurgiu a câștigat fără emoții ultimul meci din etapa a noua a Ligii 1 și bifează o performanță importantă în debutul sezonului. Fosta campioană a României s-a impus cu scorul de 3-0 pe teren propriu și a urcat pe poziția a doua a clasamentului, la o „lungime” în spatele celor de la FCSB. Bahamboula a deschis scorul în finalul primei reprize. La zece minute de la reluare oaspeții au rămas în inferioritate numerică, Luis Aurelio fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. Au urmat două goluri marcate de același jucător, Neluț Roșu, ambele acțiuni avându-l ca inițiator pe Denis Alibec, cel care a și părăsit terenul de joc accidentat.