Leo Messi s-a accidentat și ar putea rata duelul cu Real Madrid

FC Barcelona are o mare problemă cu doar câteva zile înainte de marea încleștare în fața rivalilor de la Real Madrid, miercuri, în prima manșă din semifinalele Cupei Spaniei. Și asta pentru că cel mai important jucător din lotul catalanilor, Lionel Messi, s-a accidentat sâmbătă seara în partida cu Valencia, scor 2-2, din La Liga. Oaspeții au condus cu 2-0, Gameiro și Parejo din penalti au marcat în minutele 24 si 32. Cu cele două goluri, minutul 39 din penalti și apoi 64 după un șut fabulos, Messi a adus un punct prețios pentru echipa sa, care o urcă pe Barca la 50 de puncte, 6 peste Atletico Madrid. Partida de Cupă de miercuri cu Real va avea loc de la ora 22 și va fi pe stadionul Barcelonei. Argentinianul s-a ciocnit de un adversar pe final de meci, a resimțit dureri și e în pericol să rateze marele meci cu Real. Marele jucător sud-american, cu 5 trofee de Balon de Aur în palmares, a suferit o contractură la mușchiul adductor de la coapsa dreaptă si este incert pentru El Clasico, după cum anunță cunoscutul cotidian Marca. În acest sezon, Messi are 21 de goluri marcate, plus 10 pase de gol reușite.