Sport

Laszlo Dioszegi – întâlnire cu selecţionerul Ungariei

Laszlo Dioszegi – întâlnire cu selecţionerul Ungariei.

Laszlo Dioszegi a fost prezent la finala Cupei Puskas – Suzuki, care a avut loc la Felcsut, în Ungaria.

Turneul destinat echipelor sub 17 ani a fost câştigat anul acesta de Juventus Torino, care a învins-o în finală pe Honved Budapesa cu scorul de 2-0. Real Madrid, formaţia care s-a impus anul trecut, a terminat acum pe locul 5, iar Academia Puskas, organizatoarea competiţiei, s-a clasat pe a 8-a poziţie, aşa cum a relatat Nemzeti Sport.

Laszlo Dioszegi | MyTex.ro

Laszlo Dioszegi – întâlnire cu selecţionerul Ungariei

La finală a fost prezent şi Laszlo Dioszegi, patronul grupării Sepsi Sfântu Gheorghe, care s-a conversat minute bune cu Marco Rossi, selecţionerul italian al reprezentativei Ungariei.

Poate, o fi adus în discuţie şi situaţia ingrată în care se află echipa sa, Sepsi OSK, pe loc de baraj în Superliga României, în pericol chiar de retrogradare directă la finalul sezonului.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

Un comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button