Isăilă și… ULTIMUL MINUT! Cum s-a manifestat antrenorul brașovean?…

Dacă în alte dăți, ca antrenor, brașoveanul Daniel Isăilă era lovit de ghinion, pierzând în ultimul minut, de această dată, șansa i-a surâs.

Echipa pe care o pregătește în Emiratele Arabe Unite, Baniyas FC, s-a impus cu 2-1 în meciul din deplasare cu Al-Dhafra, printr-un gol marcat în minutul 90+5 de Fawaz Awana, după o pasă a suedezului Isaac Thelin. A fost nevoie de tehnologia video (VAR) pentru a fi validată reușită, moment în care „Isă”, aflat în tribune, s-a descătușat – vezi: https://www.facebook.com/baniyasc/videos/319842803271954

Astfel, în etapa a 4-a a primei ligi din EAU, Baniyas FC a înregistrat prima victorie stagională, după un start greu de campionat, urcând pe locul 9 în clasament, cu 4 puncte.