Sport

Gabi Balint a devenit selecționerul Moldovei

  • article_245506_1.jpg
 

Noul selecționer al Republicii Moldova la fotbal este, începând de ieri, pentru doi ani, Gabi Balint. Fostul antrenor de la Șerif Tiraspol are drept obiectiv, în preliminariile Euro 2012, o comportare mai bună a reprezentativei de peste Prut decât în recent încheiata campanie de la Mondiale. În cursă pentru acest post s-a aflat și brașoveanul Gabi Stan, fost tehnician la echipa Zimbru Chișinău.
„Este un post care mă onorează. Nu m-am gândit mult când am acceptat această funcție. Vrem să ridicăm fotbalul moldovenesc”, a spus Balint la prezentarea oficială.      (M.V.)


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Dan Gaspar

Administrator site, Descriere descriere

Articole asemănătoare

Back to top button
Adaugă-ne ca sursă preferată pe Google