FCSB, „una manita” pe „Olimpico”

După succesul din tur, 1-0, FCSB a pierdut clar, 1-5, manșa a doua a duelului cu lazio Roma din 16-imile „Europa League”.

De doar 7 minute a u avut nevoie italienii pentru a restabili egalitatea la general, Immobile învingându-l pe Vlad, În minutul 35, Bastos a făcut 3-0, iar până la pauză, Immobile a reușit dubla. Anderson a marcat golul de 4-0 în minutul 51, pentru ca Immobile să își completeze tripla peste alte 20 de minute. Gnohere, din pasa lui Fl. Coman, a marcat golul de onoare al formației lui Nicolae Dică, un gol care nu a avut vreo importanță.

Un rezultat care arată clar nivelul la care este Liga 1 în comparație cu marile campionate ale Europei.