FC BRAȘOV. Zero fotbal, zero puncte. „Stegarii” s-au făcut de râs cu FC Caransebeș

Minutul 90+3 – Final. FC Brașov – FC Caransebeș 0-1; Gaz Metan Mediaș – Unirea Tărlungeni 2-1.

Minutul 88 – „Rușine”, „Nu meritați tricoul galben să-l purtați” și „Demisia” sunt scandările fanilor „stegari”.

Minutul 83 – Schimbare la oaspeți. Iese Stoica, intră Bogdanovici.

Minutul 81 – Dumitru vede al doilea cartonaș galben și este eliminat.

Minutul 72 – Schimbare la oaspeți. Pisano îl înlocuiește pe Lupu.

Minutul 69 – Schimbare la FC Brașov. Iese Moraru, intră Rusu.

Minutul 69 – Moraru este avertizat.

Minutul 58 – Schimbare la oaspeți. Săulescu, îl înlocuiește pe Roman.

Minutul 57 – Birăescu scoate în corner mingea șutată de la 18 metri de Ianc.

Minutul 53 – Gol FC Caransebeș. Lupu înscrie cu un șut de pe la 25 de metri. 0-1.

Minutul 50 – Schimbare la FC Brașov. Iese Perju, intră Mareș.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 46 – Schimbare la FC Brașov. David îl înliocuiește pe Codoban.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 45+1 – Cîrstoiu vede cartonașul galben.

Minutul 45+1 – Gaz Metan Mediaș – Unirea Tărlungeni 1-1.

Minutul 39 – Dumitru vede cartonașul galben.

Minutul 37 – Ocazie mare pentru oaspeți. Letan îl bochează perfect pe Busu aflat la 3 metri de poartă.

Minutul 27 – Matei reia cu capul din centrarea lui Perju, Birăescu reține.

Minutul 20 – Birăescu îl blochează excelent pe Buga, lansat perfect de Codoban.

Minutul 16 – Livan centrează în fața porții, mingea trece de Căucă, dar Stoica nu ajunge să trimită în plasă.

Minutul 11 – Lupu trage de la 20 de metri peste poarta lui Căucă.

Minutul 4 – Gaz Metan Mediaș – Unirea Tărlungeni 1-0.

Minutul 1 – Codoban șutează de la 18 metri, Birăescu respinge în corner.

FC Brașov se duelează, de la ora 11.00, pe Stadionul „Tineretului”, cu FC Caransebeș, în etapa a doua a Ligii 2, Seria a 2-a.

Confruntarea este condusă la centru de Ionuț Coza (Cernica), ajutat de asistenții Răzvan Dobre (Șotânga) și Florin Pucheanu (Ulmi).

Echipele de start:

FC Brașov: Căucă – Letan, Puțanu, Poverlovici, Perju – Vl. Munteanu, Moraru – Buga, Codoban, Ianc – Matei.

FC Caransebeș: Birăescu – Suciu, Roman, Livan, Răducu, Lupu, Busu, Stoica, Cîrstoiu, Dumitru, Stecitano.