FC BRAȘOV. Roșu – GOL SENZAȚIONAL!

FC Brașov și Chindia Târgoviște s-au întâlnit astăzi, într-un meci amical, pe Stadionul „Metrom”.

După două reprize a câte 60 de minute, partida s-a încheiat la egalitate, 1-1. Golul „galben-negrilor” a fost înscris de Roșu, șut la vinclu dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri. Pentru dâmbovițeni a punctat Daniel Popa.

Atacantul croat Milos Jovcic a fost folosit de antrenorul Ilie Stan doar vreo 20 de minute. Se pare că nu corespunde cerințelor lui „Iliesta” și nu va semna un contract cu FC Brașov. Celălalt croat aflat în probe la gruparea „galben-neagră”, fundașul Ivan Fustar, n-a evoluat, întrucât nu este… pregătit.