FC BRAȘOV. Prima victorie pe „Tineretului”. „Stegarii” câștigă derby-ul cu Gaz Metan Mediaș

Minutul 90+3 – Final. „Stegarii” câștigă trei puncte importante din meciul cu Gaz Metan Mediaș, o contracandidată la promovare.

Minutul 90+1 – Căucă vede cartonașul galben.

Minutul 87 – Schimbare la FC Brașov. Rusu îl înlocuiește pe Matei.

Minutul 79 – Buziuc și Băjenaru sunt avertizați.

Minutul 75 – Ene vede cartonașul galben pentru simulare la o fază la care Abrudan ar fi trebuit să primească al doilea avertizment și să fie eliminat.

Minutul 73 – Schimbare la Mediaș. Buziuc îl înlocuiește pe LLulaku.

Minutul 73 – Abrudan este avertizat.

Minutul 72 – Vl. Munteanu vede cartonașul galben.

Minutul 70 – GOOOOOOL FC Brașov. Matei îi pasează ideal lui Olteanu, care îl învinge pe Greab din șase metri. 2-0.

Minutul 66 – Două schimbări la Mediaș. Ies Olaru și C. Petre, intră Trif și Băjenaru.

Minutul 62 – Schimbare la FC Brașov. Iese Codoban, intră Ene.

Minutul 62 – FCM Baia Mare – Unirea Tărlungeni 1-0.

Minutul 60 – Matei reia cu capul de la 10 metri, mingea trece peste.

Minutul 57 – Schimbare la FC Brașov. Iese Moraru, intră Istrofor.

Minutul 54 – FCM Baia Mare – Unirea Tărlungeni 0-0.

Minutul 51 – Muth intervine excelent și îl blochează pe Matei care se afla în fața porții goale.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 45 – GOOOOOL FC Brașov. Codoban îl găsește pe Matei, acesta scapă ușor de Abrudad și deschide scorul. 1-0.

Minutul 38 – Moraru este avertizat.

Minutul 30 – Vl. Munteanu reia pe spate din careu, mingea ocolește poarta.

Minutul 19 – Avram șutează mult peste poartă de la 25 de metri.

Minutul 13 – Încă o ocazie mare pentru oaspeți. Llulaku trimite pe lângă din 6 metri.

Minutul 11 – Poverlovici vede cartonașul galben.

Minutul 10 – Al. Munteanu rămâne singur cu Căucă, dar șutează în plasa laterală.

Minutul 9 – LLulaku scapă de David, dar trage modest din interiorul careului.

Minutul 3 – Codoban scapă pe partea stângă, dar în loc să centreze pentru Matei, aflat singur, trimite o pasa la portar.

În plin scandal legat de precedenta partidă directă, cea din ultima etapă a Ligii 1 din sezonul trecut, după care Ioan Horoba a declarat că „stegarii” ar fi primit bani de la Concordia Chiajna pentru a-şi apăra… corect şansele în faţa medieşenilor, FC Braşov şi Gaz Metan vor fi din nou faţă în faţă. Astăzi, de la ora 11.00, pe Stadionul „Tineretului”, cele două formaţii se vor duela în runda a opta a Ligii 2, Seria a 2-a.

Echipele de start:

FC Brașov: Căucă – David, Poverlovici, Puțanu, Letan – Avram, Vl. Munteanu, Moraru, Olteanu – Codoban – Matei.

Gaz Metan: Greab – Crețu, Abrudan, Muth, Buzean, Bic, Stancu, C. Petre, Al. Munteanu, Olaru, Llulaku.

Tot de la ora 11.00, Unirea Tărlungeni joacă pe terenul liderului FCM Baia Mare.