FC BRAȘOV. LIVETEXT. Doar o remiză cu una dintre codașele clasamentului

Minutul 90+3 – Final. „Stegarii” au jucat modest la Timișoara și nu au fost în stare să învingă una dintre codașele clasamentului, o formație care se bate pentru evitarea retrogradării.

Minutul 88 – Manole dă pe lângă minge în marginea careului de 16 metri, Birău scapă singur cu Fl. Iacob, dar trage pe lângă poartă.

Minutul 87 – Bilia este avertizat.

Minutul 82 – Schimbare la FC Brașov. H. Popa îl înlocuiește pe Goge.

Minutul 77 – Schimbare la FC Brașov. Poverlovici îl înlocuiește pe Grigorie.

Minutul 72 – Schimbare la ASU Poli. Iese Vucea, intră Bilia.

Minutul 68 – Telescu greșește în marginea careului, Istrati recupereză, trimite peste portarul A. Constantinescu, da mingea lovește bara.

Minutul 67 – Schimbare la FC Brașov. Istrati îl înlocuiește pe Cordoș.

Minutul 67 – Schimbare la ASU Poli. Iese Ghinescu, intră Bădăuță.

Minutul 63 – Gol ASU Poli. Blănaru transformă fără probleme lovitura de la 11 metri. 1-1.

Minutul 62 – Penalty pentru ASU Poli, după un falut al lui Cordoș asupra lui Birău. Cordoș este avertizat.

Minutul 58 – GOOOOL FC Brașov. Grigorie deschide scorul cu o lovitură cu capul de la 11 metri. Centrarea a fost a lui Stan. 0-1.

Minutul 56 – Lansat de Grigorie, Sburlea finalizează slab din interiorul careului.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 46 – Schimbare la ASU Poli. Iese Țugui, intră Dănăricu.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 43 – I. Popa execută pe poartă o lovitură liberă de la 25 de metri, A. Constantinescu reușește să respingă.

Minutul 35 – Ritm modest la Timișoara. FC Brașov nu joacă mare lucru în fața unei echipe din subsolul clasamentului.

Minutul 21 – Goge centrează de pe partea stângă, Manole reia cu capul, A. Constantinescu reține.

Minutul 19 – Prima mare ocazie a fost a gazdelor. Motreanu a centrat perfect, Blănaru a reluat cu capul din 6 metri, dar Fl. Iacob a avut o intervenție excelentă.

Minutul 17 – Cordoș șutează modest de pe la 30 de metri, mingea trece mult peste poarta lui A. Constantinescu.

Minutul 16 – Meciul s-a echilibrat, timișorenii încearcă și ei mai mult în atac, dar nu au apărut ocaziile la cele două porți.

Minutul 14 – Comentatorii de la Digi Sport au reușit performanța să îi pronunțe numele lui Săftescu în trei moduri diferite. Au început cu Săfilescu, a urmat Săftescu, după care s-a ajuns la Saftescu.

Minutul 7 – Manole îl găsește pe Sburlea în careu, dar acesta șutează în blocajul unui fundaș al gazdelor.

Minutul 5 – „Stegarii” domină la capitolul posesie în acest debut de meci. Timișorenii preferă să se apere.

FC Brașov joacă, de la ora 16.00, la Timișoara, cu ASU Politehnica, în etapa a șaptea a Ligii 2.

Confruntarea este condusă la centru de de Sergiu Popa (Aiud), ajutat de Florin Marius Badea (Rm. Vâlcea) și Gheorghiță Bălan (Pitești). Al patrulea oficial este Florin Dan Dreve (Cluj-Napoca).

Echipele de start:

ASU Poli: A. Constantinescu – Munteanu, Todorov, Telescu, Taub, D. Constantinescu, Birău, Vucea, Țugui, Ghinescu, Blănaru.

FC Brașov: Fl. Iacob – Săftescu, Șerban, Cordoș, Stan – Manole, P. Iacob, I. Popa, Goge – Grigorie – Sburlea.