FC BRAȘOV. Încă două puncte importante pierdute. „Stegarii”, egalați în prelungiri la Satu Mare

Minutul 90+3 – Final. FC Brașov a avut o evoluție palidă în confruntarea cu Olimpia Satu Mare, dar și în aceste condiții a fost aproape de o victorie importantă. Ene a deschis scorul dintr-un penalty obținut de Codoban, dar gazdele au egalat în cel de-al doilea minut de prelungire prin Iuhas. Alte două puncte mari pierdute de FC Brașov, care rămâne pe poziția a șasea a ierarhiei, cu 16 puncte, la șase lungimi de noul lider, UTA Bătrâna Doamnă.

Minutul 90+2 – Gol Olimpia. Sălăgeanu trimite o centrare înaltă, Boștină îi asează mingea lui Iuhas, care îl învinge pe Mutu. 1-1.

Minutul 90+1- Mutu este avertizat.

Minutul 87 – Hlinca vede cartonașul galben.

Minutul 84 – Boștină trimite în bară, din centrarea lui Sălăgeanu.

Minutul 82 – Schimbare la FC Brașov. Istrofor îl înlocuiește pe Olteanu.

Minutul 79 – Schimbare la FC Brașov. Iese Codoban, intră Avram.

Minutul 78 – David trimite pe poartă de pe la 25 de metri, Șuta reține fără probleme.

Minutul 67 – Schimbare la FC Brașov. Rusu îl înlocuiește pe Ene.

Minutul 65 – Boștină reia cu capul din centrarea lui Sălăgeanu, dar mingea trece departe de poarta lui Mutu.

Minutul 62 – Două schimbări la Olimpia. Ies Takacs și Faur, intră Rus și Boștină.

Minutul 57 – Olteanu vede cartonașul galben.

Minutul 56 – Schimbare la Olimpia. Iese Selagea, intră Sălăgeanu.

Minutul 56 – GOOOOL FC Brașov. Ene transformă lovitura de la 11 metri. 0-1.

Minutul 54 – Penalty pentru FC Brașov. Codoban este faultat de Munteanu, care este avertizat.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 44 – Heil vede și el cartonașul galben.

Minutul 43 – Poverlovici șutează din marginea careului, mingea trece peste bară.

Minutul 32 – Mutu scoate mingea șutată de Villand de la 16 metri din poziție centrală.

Minutul 31 – Tătaru vede cartonașul galben.

Minutul 27 – Chivari este avertizat.

Minutul 25 – Meci modest la Satu Mare. Luptă „surdă” pentru minge, iar fazele de poartă lipsesc.

Minutul 11 – Șuta respinge în față mingea șutată de David, dar Mareș nu ajunge să trimită în plasă.

Minutul 10 – Villand trage din interiorul careului, mingea trece pe lângă poarta lui Mutu.

Minutul 5 – Ene centrează în fața porții, dar nici un „stegar” nu s-a aflat acolo pentru a trimite în plasă.

Minutul 1 – A început meciul.

FC Brașov joacă de la ora 11.00, la Satu Mare, cu formația locală Olimpia, în etapa a 11-a a Ligii 2, Seria a doua. După rezultatele de ieri, „stegarii” au rămas pe poziția a șasea, ultima care duce în play-off, cu 15 p, dar grupările din față s-au distanțat. Gaz Metan Mediaș a ajuns la 19 p, Chindia Târgoviște are 20 p, Baia Mare, care joacă de la aceeași oră la Mioveni are 21 p, în timp ce echipele de pe primele două locuri, UTA și CSM Rm. Vâlcea, au ajuns la 22 p. Astfel, pentru a nu se rupe de pluton, „galben-negrii” trebuie să câștige la Satu Mare.

Echipele de start:

Olimpia: Suta – Muntean, Heil, Tătaru, Iuhas, Villand, Chivari, Takacs, Selagea, Bâgiu, Faur.

FC Brașov: Mutu – David, Hlinca, Puțanu, Perju – Mareș, Vl. Munteanu, Poverlovici, Olteanu – Codoban – Ene.