FC BRAȘOV, formație de „loseri”! Înfrângere și la Chiajna…

FC Brașov a bifat astăzi încă un eșec, 1-2 în deplasarea de la Concordia Chiajna, sufocându-se în coada clasamentului Ligii 2, cu doar 9 puncte acumulate. Și sâmbătă, de la ora 13.00, se va duela cu FC Hermannstadt, o altă nucă tare a campionatului, pe Stadionul „Tineretului”… Este clar, „galben-negrii” n-au valoarea necesară supraviețuirii, iar la iarnă e nevoie de un șir de transferuri. Alți bani de la Primărie, altă distracție!

Fluier final.

Minutul 88. Și Deac a fost avertizat.

Minutul 85. Roșu a șutat de la distanță, în brațele goalkeeper-ului advers.

Minutul 84. Mitroi l-a înlocuit pe Iorga în tabăra oaspeților.

Minutul 83. Llullaku a tras pe lângă poartă, din poziție extrem de favorabilă.

Minutul 81. Lascu a primit „galben”.

Minutul 77. Au ieșit și Hamza, Piper și Vali Lazăr la Chiajna.

Minutul 75. Dublă schimbare și la Concordia: Balint, în locul lui Leonte, Deac, în locul lui Nini Popescu.

Minutul 72. În afară de schimbări, nu e nimic de menționat. Ba da, Piper, de la gazde, a fost avertizat.

Minutul 71. Lascu a intrat în locul lui Horia Popa.

Minutul 63. Tot la FC Brașov, Negrean l-a înlocuit pe V. Constantin.

Minutul 62. I. Roșu l-a schimbat pe Vlad Mihalcea.

Minutul 61. Llullaku a intrat în locul lui Voicu, la gazde.

Minutul 60. Jocul e plictisitor, fără ocazii.

Minutul 51. FC Brașov domină, însă ineficient.

Minutul 46. Fustar a fost înlocuit cu Gherghe, la FC Brașov.

A început repriza a doua.

Pauză. Gazdele conduc la limită, 2-1.

Minutul 43. Iorga, de la FC Brașov, a primit cartonaș galben.

Minutul 39. Voicu a punctat pentru Chiajna, 2-1, după o nouă gafă în apărarea Brașovului. „Gol venit din nimic”, așa cum a comentat Ioan Viorel la Digi Sport.

Minutul 37. Șut Horia Popa de la distanță, dar și la distanță de poarta ilfovenilor.

Minutul 35. Jocul s-a mai liniștit, a devenit unul de uzură. Nu s-au mai consemnat ocazii.

Minutul 23. El-Azzouzi putea înscrie iar, dar portarul Chiajnei a fost mai rapid și a reținut balonul. În orice caz, FC Brașov arată mult mai bine față de ce a etalat în precedentele confruntări.

Minutul 21. FC Brașov a avut o oportunitate de a marca din nou, dar portarul Silveanu s-a opus.

Minutul 14. Același Nini Popescu a tras puțin pe lângă poartă, de la 18 metri.

Minutul 11. Chiajna a egalat, 1-1. Nini Popescu a înscris, după o greșeală a oaspeților în centrul defensivei.

Minutul 9. Ocazie a brașovenilor, pe contraatac! Șutul lui Horia Popa a trecut puțin pe lângă poartă.

Minutul 6. FC Brașov a deschis scorul, gol El-Azzouzi, cu capul, după o lovitură de colț!

S-a dat startul partidei.

Concordia Chiajna (verde – alb): Silveanu – Alexe, Palmeș, Marc, Cherecheș, Codrea, Piper, Lazăr, Popescu, Voicu, Younes.

Rezerve: Aldescu, Manole, Ion, Llullaku, Biceanu, Sandu, Deac, Balint, Dușmanu.

FC Brașov (galben – negru): Lungu – Drăgoi, Fustar, Sabău, Dumbravă, Leonte, Iorga, Constantin, Mihalcea, Popa, El Azzouzi.

Rezerve: Mutu, Sburlea, Gherghe, Cîrstian, Negrean, Roșu, Iurcu, Mitroi, Lascu.

…………………………………………………………………………………………………..

Astăzi, de la ora 15.30, FC Brașov întâlnește, în deplasare, formația Concordia Chiajna într-un meci contând pentru etapa a 11-a din Liga 2.

Jocul este arbitrat de Marius Chițu (Târgovişte), ajutat de asistenții Gabriel Ion Catană (Târgovişte) și Marilena Cătălina Nan (Alexandria). Observatori au fost delegați Iosif Olah (Sf. Gheorghe) și Horaţiu Stănescu (Craiova).

Ilfovenii, antrenați de Claudiu Niculescu, sunt pe locul 4 în clasament, cu 23 de puncte, în timp ce „galben-negrii”, pregătiți de Andrei Șanta, ocupă a 16-a poziție, cu numai 9 puncte.