FC BRAȘOV. 3-0, un avantaj insuficient pentru „stegari”

Minutul 90+3 – Final.

Minutul 90+1 – Gol CS Mioveni. Năstăsie înscrie fără probleme. 3-3.

Minutul 90 – Penalty pentru CS Mioveni, după un faul al lui Livan la Mazilu, care a plecat dintr-un ofsaid imens.

Minutul 88 – Gol CS Mioveni. Năstăsie transformă lovitura de la 11 metri. 3-2.

Minutul 86 – Penalty pentru Mioveni, după un henț a lui Marin.

Minutul 84 – Manole este avertizat.

Minutul 80 – Două schimbări la CS Mioveni. Ies Galan și A. Popa, intră Vintilă și Mazilu.

Minutul 78 – H. Popa vede cartonașul galben.

Minutul 77 – Vișa este avertizat.

Minutul 75 – Andor îi pasează perfect lui Livan, acesta trage de la 11 metri, dar Toriște scoate de pe linia porții.

Minutul 72 – Ed. Stoica trimite în transversală din interiorul careului.

Minutul 70 – Schimbare la FC Brașov. Livan îl înlucuiește pe Alupoaie.

Minutul 65 – Schimbare la FC Brașov. Iese Buga, intră H. Popa.

Minutul 60 – Florescu trimite peste transversală deși s-a aflat singur la 3 metri de poartă.

Minutul 53 – Schimbare la FC Brașov. Iese Avram, intră Pană.

Minutul 52 – Alupoaie este avertizat.

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Munutul 46 – Schimbare la CS Mioveni. Ayza îl înlocuiește pe Gugu.

Minutul 45+1 – Pauză.

Minutul 44 – Gol CS Mioveni. Năstăsie îl învinge pe Mutu cu un șut din unghi. 3-1.

Minutul 31 – A. Popa este avertizat.

Minutul 26 – Negotei vede cartonașul galben.

Minutul 23 – GOOOL FC Brașov. Negotei se distrează cu Toriște, îi pasează lui Alupoaie care nu ratează din centrul careului. 3-0.

Minutul 21 – GOOOL FC Brașov, Buga marchează după un corner executat de Alupoaie. 2-0.

Minutul 21 – Avram trage din marginea careului, Popescu scoate.

Minutul 14 – GOOL FC Brașov. Andor execută o lovitură liberă de pe la 40 de metri, mingea nu este atinsă de nimeni, dar Popescu nu intervine. 1-0.

Minutul 2 – Popescu are o primă intervenție bună la șutul trimis la colțul scurt din interiorul careului de Andor.

Ultima partidă a primei etape a returului play-off-ului Ligii 2, Seria a 2-a, FC Brașov – CS Mioveni, începe la ora 19.00, pe Stadionul „Tineretului”.

Partida este condusă la centru de Florin Mazilu (Satu Mare), ajutat de asistenții Nicolae Chițoiu (Timișoara) și Călin Cimponeriu (Lugoj).

Echipele de start:

FC Brașov: Mutu – Moraru, Istrofor, Marin, Negotei – Manole, Alupoaie, Coman, Andor – Avram – Buga.

CS Mioveni: Popescu – Toriște, Vișa, B. Stoica, Ed. Stoica, A. Popa, Gugu, Biceanu, Galan, Florescu, Năstăsie.