Eva Tofalvi, ce cursă de urmărire!!! De pe locul 32, pe 18!!!

UPDATE. Întrecerea feminină de masstart de la Europenele de biatlon i-a revenit sportive Louise Kummer (Germania). Eva Tofalvi s-a clasat pe locul 24, iar Luminița Pișcoran a fost a 25-a.

Proba feminină de pursuit din cadrul Campionatelor Europene de biatlon de la Tyumen, stațiune supranumită „perla Siberiei”, a fost câștigată de bielorusa Nadezda Skardino.

Plecată a 32-a în concurs, în urma prestației avute la sprint, harghiteanca Eva Tofalvi (foto) a trecut linia de sosire a 18-a, în timp ce brașoveanca Luminița Pișcoran a fost a 21-a. Ambele au avut câte două ture de penalizare.

Întrecerea similară masculină i-a revenit rusului Anton Babikov, Marius Ungureanu încheind pe locul 59, penultimul.

Astăzi sunt programate cursele de masstart.