EUROPENELE DE BIATLON. Ce au făcut românii în prima zi?!…

La Duszniki Zdroj, în Polonia, au început astăzi Campionatele Europene de biatlon, competiţie la care participă şi reprezentanţi de seamă din afara bătrânului continent.

Cursa masculină de 20 de kilometri a fost câştigată de Alexander Loginov (Rusia) – 49.54.3 (1). Pe podium s-au mai clasat Krasmir Anev (Bulgaria) şi un alt rus, Alexey Slepov.

Cel mai bine situat dintre sportivii noştri este Marius Ungureanu, legitimat la CS Cheile Grădiştei, sosit al 17-lea, cu un handicap de 3.08 minute faţă de învingător. Gheorghe Pop, de asemenea de la CS Cheile Grădiştei, a ocupat locul 40, iar Denis Şerban (CSAMB Predeal) a terminat pe 47, din 114 concurenţi clasaţi.