EURO 2016. România – Cehia 17-14 la pauză!!!

Naţionala de handbal feminin a României conduce Cehia la pauză cu scorul de 17-14 în primul meci al zilei din grupa a 2-a a Campionatului European organizat în Suedia.

La Helsingborg, cu puţini spectatori în tribune, „tricolorele” au condus în permanenţă în prima repriză, având în căpitanul Cristina Neagu omul nr. 1, cu 6 goluri marcate. Totuşi, apărarea a fost relaxată, lăsând mai multe breşe ca în meciurile anterioare, când a fost punctul forte, iar braşoveanca Paula Unguranu nu prea s-a remarcat între buturi, permiţându-le cehoaicelor să ţină aproape, cum se spune. În plus, selecţionerul României, Martin Ambros (foto), a făcut dese schimbări, cu gândul, poate, la partida de mâine seară, cu Danemarca, una ce va fi decisivă, la o primă vedere, pentru o calificare entuziasmantă în semifinale.

CITEŞTE ŞI: EURO 2016. România AŞTEAPTĂ meciul cu Cehia!!! Surpriza „tricolorelor”…