EURO 2016. Nici Franța n-a impresionat!!! Golul victoriei a fost înscris în minutul 90!!!

„Les Bleus”, care vor întâlni România în deschiderea Euro 2016, s-au testat aseară cu reprezentativa Camerunului. Franța a obținut o victorie chinuită, cu scorul de 3-2, golul lui Dimitri Payet făcând diferența în minutul 90 pe Stadionul „Beaujoire” din Nantes. Celelalte reușite ale gazdelor le-au aparținut lui Matuidi și Giroud. Camerunezii au punctat prin Aboubakar și Choupo Moting.

Presa din „Hexagon” a relatat că elevii lui Didier Deschamps (foto – AFP) n-au avut ritm, fiind obosiți după antrenamentele extenuante din ultima săptămână.

Primul „11” trimis pe teren de Deschamps a fost: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Pogba, Diarra, Matuidi – Payet, Giroud, Coman.

Sâmbătă, la Metz, Franța va mai disputa încă un amical, cu Scoția.