Echipa lui Şumudică, învinsă de Galatasaray

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Sumudică, a pierdut din nou în faţa lui Galatasaray Istanbul, scor 1-3. Antrenorul român a fost foarte nervos pe toată durata partidei, iar în repriza a doua i-a bruscat pe brancardierii care au scăpat o targă, în timp ce un jucător era accidentat pe teren. Umut Bulut a înscris pentru Kayserispor în minutul 52, dar echipa lui Şumudică nu a avut forța necesară pentru a reveni pe tabelă și a mai încasat un gol în prelungiri, pe contraatac. Silviu Lung și Cristi Săpunaru au fost integralişti la Kayseri, în timp ce Iasmin Latovlevici a jucat tot meciul la Galatasaray. După acest rezultat, Kayseri ocupă locul 5, cu 30 de puncte, iar Galatasaray urcă pe doi, cu 38 de puncte. Lider este Istanbul BB, cu 39 de puncte.